- Maak van elk gesprek een gesprek dat ertoe doet
- Zorg dat gesprekken niet blijven hangen, maar leiden tot beweging en afspraken
- Laat medewerkers zelf verantwoordelijkheid nemen door jouw manier van gespreksvoering
Het goede gesprek
- LesvormKlassikaal
- Groepsgrootte4-12 deelnemers
- 2 dagenDoorlooptijd 6 weken
- TaalNederlands

Voor wie?
Je voert als leidinggevende dagelijks gesprekken die invloed hebben op inzetbaarheid, motivatie en resultaat. In de praktijk merk je dat gesprekken niet altijd leiden tot duidelijke afspraken of beweging, en soms meer tijd kosten dan ze opleveren.
Je wilt sterker worden in het voeren van gesprekken en bewuster sturen op het verloop en de uitkomst. Zodat je met minder inspanning meer bereikt en gesprekken daadwerkelijk iets in gang zetten.
do, 17 september 2026
€ 1.687,89
Wat je leert
Als leidinggevende voer je dagelijks gesprekken over prestaties, samenwerking, verzuim en gedrag. Juist in die gesprekken maak jij het verschil.
In de praktijk blijven gesprekken echter vaak hangen. Ze verlopen prettig, maar leiden onvoldoende tot concrete resultaten. Of ze worden complex, waardoor belangrijke onderwerpen onbesproken blijven.
In deze training Het goede gesprek leer je hoe je als leidinggevende gesprekken voert die niet vrijblijvend blijven, maar leiden tot duidelijke richting, afspraken en eigenaarschap. Je leert gesprekken zo vorm te geven dat aandacht voor de mens hand in hand gaat met het behalen van resultaten.
- De basis van samenwerken: uitspreken en afspraken maken
- Jouw communicatiestijl herkennen en versterken
- Actief luisteren en verbindend communiceren
- Ontwikkel- en resultaatgesprekken voeren
- Verzuimgesprekken: rol, structuur en regie
- Omgaan met spanning, weerstand en dilemma's
Data & locaties
Kosten
- Vaak volledig vergoed via je persoonlijke opleidingsbudget
- Direct resultaat: pas het morgen toe op de werkvloer
- Kosteloos en vrijblijvend persoonlijk studieadvies
Training
De trainingsprijs is € 1.445,00 (excl. 21% btw).
Betaal je de training zelf? Dan profiteer je automatisch van een supervoordelige regeling. Je betaalt namelijk géén 21% btw, maar slechts een toeslag van 10%. Je prijs is dan € 1.589,50.
Materiaal
De prijs voor het lesmateriaal is € 82,89 (excl. btw). Je krijgt hiervoor:
- Persoonlijke licentie voor de leeromgeving
Arrangement
De prijs voor het gebruik van de accommodatie, koffie/thee en een gevarieerde lunch is in totaal € 160,00 (excl. btw).
Hoe ziet de training eruit?
Jouw leertraject is opgebouwd uit een uitgebalanceerde mix van leeractiviteiten die je doet tijdens de twee bijeenkomsten, in de online leeromgeving, op je werk en thuis. Op de online leeromgeving staan opdrachten voor je klaar die jou voorafgaand, tijdens en na afloop van het traject helpen je kennis en kunde te vergroten en toe te passen in de praktijk.
Programma in het kort
Duur: 6 weken
Bijeenkomsten: 2 dagen
Tijdsinvestering zelfstudie: ca. 12 uur
Deelnemers
De maximale groepsgrootte van deze training is 12 deelnemers.
Certificaat
Na afronding van de training ontvang je een certificaat van Schouten & Nelissen, een erkenning die binnen het bedrijfsleven hoog gewaardeerd wordt vanwege de praktische toepasbaarheid en de bewezen kwaliteit van onze programma’s.
4-12 deelnemers
2 dagen
Duur
Online leeromgeving
12 uur
Certificaat
Training
Het goede gesprek
Eerstvolgende
Vragen of advies nodig?
Judith Hoogkamp

Deze opleiding nog eens rustig bekijken?
Brochure Het goede gesprek
Gerelateerde opleidingen
Alle opleidingenIncompany,voor teams en organisaties
Maak je organisatie sterker van binnenuit. De toekomst vraagt om mensen die helder communiceren, goed samenwerken en wendbaar blijven bij verandering. Met onze maatwerktrajecten versterken we de vaardigheden die jullie organisatie vooruit helpen. Praktisch, persoonlijk en afgestemd op jullie doelen.

