- Ontwikkel jezelf tot een deskundige mediator
- Leer omgaan met machtsverschillen, heftige emoties en impasses
- Geaccrediteerde basisopleiding door het MfN
Opleiding tot mediator
Tevreden partijen dankzij jouw succesvolle mediation
- 9.25 reviews
- € 4.895,00Bekijk prijsopbouw
- Certificaat
- 20 weken10 dagen
- 6-10 deelnemersGroepsgrootte
- NLCursustaal

Dit ga je leren in Opleiding tot mediator
Inhoud
Hoe ontwikkel jij jezelf tot een deskundige mediator? Deze Opleiding tot mediator bereid je voor op het bemiddelen in conflictsituaties. Als mediator help je partijen in conflict naar een oplossing die voor iedereen acceptabel is. Je verdiept je in communicatie- en conflicttheorieën, je leert bemiddelingsvaardigheden en je verkent juridische en psychologische aspecten. Deze mediator opleiding vormt de eerste stap richting een registratie bij een erkende register-mediator van MfN.
Voor wie?
Voor wie?
Deze Opleiding tot mediator is ideaal voor wie een professionele mediator wil worden. Het is de eerste stap tot register-mediator. Heb jij op werk vaak te maken met conflicten? Dan is deze mediator opleiding ook interessant voor jou.
Data & locaties
Kosten
Training
De trainingsprijs is € 4.895,00 (excl. 21% btw).
Betaal je de training zelf? Dan profiteer je automatisch van een supervoordelige regeling. Je betaalt namelijk géén 21% btw, maar slechts een toeslag van 10%. Je prijs is dan € 5.384,50.
Materiaal
De prijs voor het lesmateriaal is € 269,35 (excl. btw). Je krijgt hiervoor:
- Persoonlijke licentie voor de leeromgeving
- Handboek Mediation (boek)
Arrangement
De prijs voor het gebruik van de accommodatie, koffie/thee en een uitgebreid lunchbuffet is in totaal € 800,00 (excl. btw).
Vraag brochure aan
Programma
Leerdagen
De totale doorlooptijd van de Opleiding tot mediator bedraagt 20 weken. De opleiding bestaat uit 10 lesdagen met daartussen steeds 2 weken voor de zelfstudie en het oefenen met casuïstiek in de oefengroep. De zelfstudie is ongeveer 12 uur per week.
Tijdens de opleiding word je ondersteund door de digitale leeromgeving van Schouten & Nelissen. Hier vind je het actuele rooster, de voorbereidende opdrachten per lesdag, recente artikelen etc. Dit is de plek om contact te onderhouden en samen te werken met docenten en mede-deelnemers.
Bijeenkomst 1 t/m 10:
- 1 dag van 09.30 tot 17.30 uur
Deelnemers
De maximale groepsgrootte van deze training is 10 deelnemers.
Diploma
Als je de Opleiding tot Mediator hebt volbracht en alle daarbij behorende opdrachten hebt ingeleverd die aan de gestelde eisen voldoen, ontvang je het Schouten & Nelissen diploma.
Met dit diploma kun je opgaan voor je theorie-examen en assessment bij het onafhankelijke examenbureau Mediationtoets (mediationtoets.nl). Op www.mediationtoets.nl vind je meer informatie over het assessment, de procedure, de data en de examenkosten. Ben je hiervoor geslaagd en heb je een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG), dan heb je alles wat je nodig hebt om je in te schrijven in het MfN-register! Zie ook: mfnregister.nl.
Heb je behoefte aan meer ondersteuning ter voorbereiding op het theorie-examen? Dan kun je een persoonlijk begeleidingstraject volgen (tot 1 jaar na afronding van de opleiding).
Incompany
Staan meerdere collega’s binnen jouw organisatie voor dezelfde uitdaging? Dan is een incompany-traject de perfecte oplossing. Deze opleiding of training kan namelijk ook binnen jouw organisatie worden georganiseerd. Neem gerust contact met ons op – samen bekijken we welk programma en welke vorm het beste aansluiten bij de behoeften van jouw organisatie.
Pluspunten van Incompany
- Efficiënt - Je brengt in één keer de kennis en competenties van complete teams naar een hoger niveau.
- Hoog rendement - De specifieke leerdoelen en -wensen van jouw collega's staan centraal.
- Borging - We maken gebruik van actuele praktijksituaties voor optimale borging van leerdoelen.
- Altijd - Jij bepaalt het moment waarop we de opleiding of training organiseren.
- Overal - We organiseren de opleiding of training waar jij wil. Binnen of buiten je organisatie.
Docenten
vri, 3 oktober 2025
€ 4.895,00
vri, 3 oktober 2025 Nog 5 plekken
€ 4.895,00